Kommenteeri

Haara võimalusest: rahvusvahelise koostöö konverents 6. detsembril Tallinnas

Konverentsile ootame kuulama ja kaasa lööma rahvusvahelist koostööd tegevaid, kuid ka koostööd alustavaid vabaühendusi ja asutusi. Konverentsil keskendume heade praktikate vahetamisele, kogemuste jagamisele ja uute praktiliste teadmiste saamisele. Loe edasi ja haara võimalustest kinni, kui soovid uusi teadmisi, jagada seniseid kogemusi ning leida uusi kontakte ja koostööpartnereid Eestist. 

6. detsembril kell 9.30-17.30 toimub Tallinna hotellis Kreutzwald rahvusvahelise koostöö teemaline konverents. Konverentsile on oodatud nii vabaühenduste ja kohalikele omavalitsuste kui ka muuseumide, teadusasutuste, haridusasutuste ning ka teiste avalik-õiguslike asutuste esindajad. Konverentsi korraldab Kodanike Euroopa programmi kontaktpunkt Eestis.

Konverentsi päev on sisustatud rahvusvahelise koostöö teemaliste ettekannete ja aruteludega. Paneeldiskussioonis saab kuulda huvitavaid kogemusi rahvusvaheliste projektide näidete toel. Temaatilises töötoas jagab praktilisi teadmisi oma aastate pikkusele kogemusele tuginedes välisekspert Soomest. Päeva lõpetame ühise filmivaatamisega. Konverentsi jooksul on võimalus luua uusi kontakte Eesti asutuste eestvedajatega. Mis täpsemalt ees ootab, vaata päevakavast. 

Ajakava

09:30 Saabumine ja tervituskohv

10:00 Konverentsi tutvustus
10:10 Avakõne Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse Eesti juht 
10:30 "Kodanike Euroopa, mis see on?", Gilles Pelayo, Euroopa Komisjoni C1 üksuse juht. Videokõne on inglise keeles.
10:50 Kodanike Euroopa programmi võimalused, Eesti kontaktpunkti koordinaator Evelyn Valtin

11:20 Inspiratsioonikõned edukast rahvusvahelisest koostööst
- Maari Ross,  MTÜ Mondo juhatuse liige ja humanitaarabi valdkonna juht
- Pille Tsopp-Pagan, Naiste Teabe- ja Tugikeskuse juhatuse liige

12:00 Värskenduspaus

12:15 Paneeldiskussioon "Kuidas teha mõjusalt rahvusvahelist koostööd?", vestluses osalevad Kodanike Euroopa programmi taotlejad ja partnerid projektides:
- Merilin Piipuu, Vabamu muuseumi (endine Okupatsiooni muuseum) tegevdirektor
- Vassili Golikov, Sillamäe Lastekaitse Ühingu programmide ja koostööjuht

13:00 Lõuna hotelli restoranis Nipernaadi

14:00 Töötuba "Rahvusvahelise koostöö meistriklass", William O’ Gorman, Soome Kalajoki linna rahvusvaheliste tegevuste juht ja koolitaja. Töötuba on inglise keeles.

16:15 Kohvipaus
16:30 Projekti "History of Sparks" lühifilmi vaatamine
17:15 Konverentsi kokkuvõte 

Konverentsi modereerib Kadri Sikk.

Konverents on tasuta! 

Registreerimisvorm täida hiljemalt 3. detsembril siin.
Kohti osalejatele on 30. 

Koolitaja tutvustus. William O'Gorman töötab Soome Kalajoki linna rahvusvaheliste tegevuste juhina alates aastast 2007. Lisaks koostöösidemete hoidmisele ja uute partnerite leidmisele korraldab ta  mitmete Euroopa-üleste projektide tegevusi. Williamil on kogemusi nii Kodanike Euroopa, Erasmus+ kui ka Nordplus Junior projektide koostamise ja koordineerimisega. Kalajoen Lukio koolis viib ta õpilastele läbi rahvusvaheliste suhete teemalist kursust

Kreutzwaldi hotell asub aadressil Endla 23, Tallinn (vaata kaardil).

PS: ingliskeelsele ettekandele ja töötoale eestikeelset tõlget ei pakuta.


Kohtumiseni  6. detsembril!


Lisainfo: Evelyn Valtin, evelyn@kysk.ee, 513 3656, Kodanike Euroopa programmi kontakt ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali rahvusvahelise koostöö koordinaator.Konverentsi esinejate tänukingitustega toetab Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu.


Lisa kommentaar

Email again: