Kommenteeri

Kodanike Euroopa veebiseminari salvestus

Juulikuu alguses toimus Kodanike Euroopa programmi ja 1. septembrini avatud vooru ning sügisel toimuva kontaktseminari tutvustav veebiseminar. Loe edasi, millest täpsemalt seminaril räägiti, vaata salvestust ja tutvu ettekandega.
Seminaril jagasime informatsiooni programmi eesmärkidest, kandideerima sobivatest asutustest, taotlemisprotsessist ja hindamisest. Samuti selgitasime, millised võimalused on eelkõige vabaühendustele ja omavalitsustele avatud taotlusvooru raames ning kust leida oma projektile rahvusvahelisi partnereid või tutvuda projektidega, milles ise partnerina osaleda. Tutvustasime 18. - 20. oktoobril Riias toimuvat Balti- ja Põhjamaade koostööpartnerite leidmise kontaktseminari.

Programmi ja avatud vooru tutvustust on võimalik järelvaadata salvestise lingilt. Sõltuvalt arvutist võib parema kvaliteedi saamiseks olla vajalik video arvutisse alla laadida ja seejärel käivitada. Kontaktseminari kohta käiv teave asub sündmuse veebilehel. Kogu veebiseminari ettekandega saab tutvuda siin


Täpsem informatsioon valiku kriteeriumide ja projektide hindamise kohta on toodud programmi juhises. Hindamisega seonduv teave saab algusel leheküljelt number 14.

Projekti tegevuskava kvaliteeti hinnatakse järgneva alusel:

  • Meetmed peavad olema kohased, et aidata saavutada projekti vajadusi ja eesmärke.
  • Sidusus: kavandatud meetmete eri eesmärkide vastavus ning pakutud sisendite ja vahendite kohandamine eesmärkidega.
  • Tõhusus: mõju tuleb saavutada mõistlike kuludega.
  • Projektidel peab olema selgelt välja töötatud Euroopa mõõde.
  • Projektidesse kaasatakse eri liiki organisatsioone (kohalikud omavalitsused, valitsusvälised organisatsioonid, uurimisinstituudid jne) või neis arendatakse eri liiki tegevusi (teadusuuringud, mitteformaalne haridus, avalikud arutelud, näitused jne) või kaasatakse kodanikke eri sihtrühmadest, sealhulgas – AINULT ajaloolise mälu projektides ja kodanikuühiskonna projektides – Solidaarsuskorpuse liikmeid. Projektides kasutatakse uusi töömeetodeid või pakutakse välja uuenduslikke meetmeid või need on suunatud vähemate võimalustega isikutele.

Lisainfo: evelyn@kysk.ee ja 5133 656

Lisa kommentaar

Email again: