Kommenteeri

Leia partnerid Balti riikide kontaktseminarilt 6.-8. septembril Leedus

Elame perioodil, kus Euroopa ajaloo mõistmine on kodanikuühiskonna arengu oluline osa üle Euroopa. "Baltics Networking Brunch" kontaktseminar keskendub sel aastal Euroopa ajaloolise mälu temaatikale, et luua võimalus arutleda Euroopa ajaloo üle riikide üleselt. Baltikumist partnereid otsivad organisatsioonid ja asutused on oodatud võtma osa Balti riikide kontaktseminarilt, et luua sidemeid Läti ja Leeduga, arutleda Kodanike Euroopa programmi projektiideede üle ja saada osa BŪTENT! vestlusfestivalilt Leedus.
Kodanike Euroopa programmi poolt käivitatud "Baltics Networking Brunch" kontaktseminar toimub kolmandat aastat. Seminari idee on toetada koostööpartnerite leidmist Balti riikidest ja ühildada sündmus inspiratsiooni ammutamiseks ühe Baltimaades toimuva temaatilise festivaliga - seekord Birštonas Leedus toimuva BŪTENT! vestlusfestivaliga. Eelmistel aastatel külastasime Paides toimuvat Arvamusfestivali ja Läti LAMPA vestlusfestivali.

Kutsume osalema Balti riikide organisatsioone ja asutusi, mis tegutsevad mälu, ajaloo ja mälestuste valdkonnas, et edendada ühist mälestuste ja vastastikuse mõistmise kultuuri piirkonna kodanike vahel võttes fookusesse ajaloo pöördepunktid ja 20. sajandi režiimide muutused ning nende tähtsuse tänase Euroopa jaoks. Seminaril osalejatel on võimalus arutleda vaba ja avatud ühiskonna oluliste demokraatlikke kontseptsioonide üle nagu "kodanikuühiskond", "vabadus" ja "demokraatia" ning "demokraatlikud protsessid".

Fotod: Balti riikide kontaktseminar 2018 Cesises Läti

KONTAKTSEMINARIL 
 • leiad uusi koostööpartnereid,
 • saad ülevaate programmist ja Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoorust,
 • kuuled edukast projekti kogemusest,
 • jagad oma projektiideed teiste osalejatega,
 • osaled projekti idee arendamise töötoas,
 • külastad BUTENT vestlusfestivali arutelusid,
 • sisustad aega kasulikult ja aktiivselt osaledes.

KANDIREERIMA SOBIVAD vabaühendused, linnad ja kohalikud omavalitsused, sõpruslinnade liidud, ohvrite-/ mälu-/ kultuuri-/ noorte-/ haridus-/ teadusorganisatsioonid.


SOOVID OSALEDA?
 1. Tutvu programmi ja Euroopa ajaloolise mälu meetmega ning esita  kandideerimisvormis üks potensiaalne projektiidee, mida asutusega ellu viia.
 2. Vii end kurssi sündmuse info ja kavaga siin.
 3. ida kandideerimisvorm hiljemalt 9. augustil 2019. Kõiki kandideerijaid teavitatakse nädala jooksul peale tähtaega. Eestist saab sündmusest osa võtta kandideerimistaotluste alusel kuni kuus osalejat. Valik tehakse arvestades kandideerijate profiile ja huvisid.
 4. Positiivse kandideerimise otsuse korral maksa osalustasu 35 eurot. Sündmuse raames on kaetud majutus ja edasi-tagasi transport algusega Tallinnast. Samuti 6. septembri lõuna ja õhtusöök, 7. septembri hommiku- ja lõunasöök, 8. septembri hommikusöök ja lõunasöök. 

Tule Balti riikide kontaktseminarile, leia partnerid ja tee algust rahvusvahelise projekti loomisega.


NB: Seminar toimub inglise keeles.

Küsimuste korral võta ühendust Kodanike Euroopa koordinaatoriga: Evelyn Valtin, evelyn@kysk.ee, mob 513 3656.


Lisainfo transpordi kohta

Eesti osalejatega alustame sõitu reedel 6. septembri hommikul kell 8:00 Tallinna Bussijaamast. Riias teeme lõuna kell 12:30. Kell 14:00 jätkame ühes lätlastega sõitu Leedu, Birštonase suunas. 

Tutvuste loomise ja esmaste jutuajamistega saame algust teha juba bussis ning esimese päeva õhtupoolikul kell 19:00 on ühine õhtusöök ja programm, kus saab tutvuda kõigi osalejatega. 

Teise päeva hommikul kell 9:30 alustame Kodanike Euroopa sisuliste teemadega, projektiideede tutvustamisega ja grupitöödega ning külastame BŪTENT! vestlusfestivali. 7. septembril kell 17:00 lahkume Riia suunas, kuhu jõuame kell 21:00. 

Kolmanda päeva hommikul kell 10:00 külastame temaatilist muuseumi või muud asukohta ning peale lõunasööki asume kell 14:00 teele Eesti suunas. Tallinnasse jõuame hiljemalt kella seitsmeks.

Sündmuse täpne kava Birštonas on siin.

Lisa kommentaar

Email again: