Kommenteeri

"Partnerlus on kui lill, seda tuleb kasta!"

Maikuu teises pooles Eesti Linnade ja Valdade Liidu poolt Pärnus korraldatud Soome ja Eesti sõpruslinnade ja -valdade kokkutulek andis juurde mõtlemisainet ja jättis sisse mõnusa tunde. Soe õhkkond, sõbralikud inimesed ja koostööle orienteeritus on ülimalt olulised. Tõdesin seda taaskord.
"Sõprus on kui lill, seda tuleb kasta", sõnas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius sündmuse avakõnes. Laiendasin seda mõtet partnerlusele. 

Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees, Tallinna Linnavolikogu esimees, Tiit Terik innustas omalt poolt, et unistada tuleks suurelt. Tuleks leida sõpru, kellega koos unistada ning seejärel tarkuse ja teadmistega unistusi ellu viia.

Just need mõtted jäid mulle kõlama avakõnedest. Nii mõnigi esineja, kaasa arvatud mina ise Kodanike Euroopa programmi tutvustamise juures, tuletas neid mõtteid sündmuse jooksul meelde. 

Foto: ELVL sündmuse avamine

Ühiste sündmuste ja kogemuste kaudu saame õppida partnereid tundma. Ühest küljest saame paremini aru, kas meil on samad unistused ja kas meil on ka sarnane viis koostööd teha. Teisalt annavad ühised vestlused ja meelelahutuslikud tegevused võimaluse nägemaks inimest rohkem ka väljaspool tema igapäevast rolli. Tihtipeale on see parim viis alustada ja toetada edukat koostööd.

Partnerlust tuleb püsima jäämise ja hea koostöö saavutamise nimel pidevalt hoida ja toetada. Positiivne õhkkond ja sünergia ühiste eesmärkide suunas liikumiseks inspireerib meid tegutsema, julgustab loominguline olema ja vajadusel lisaenergiat andma. Tööalased kohtumised, ühised vabaaja veetmised, tähendusrikkad vestlused ning tunnustav ja kokkuhoidev kollektiiv loob hea keskkonna edukaks koostööks.

Kodanike Euroopa programmi raames korraldame kontaktseminare, mille eesmärgiks on toetada partnerite leidmist ja pakkuda tuge rahvusvahelise projekti ellukutsumisel või sellest osa võtmisel partnerina. Mitmepäevased seminarid oleme üles ehitanud just nii, et osalejatel oleks piisavalt aega omavahel suhelda, saada paremat aimu inimestest ja projektiideedest. Omalt poolt anname juurde teadmisi programmist, projektide kirjutamisest ja toetame grupitöö raames ideede põhjalikumat välja töötamist.

Foto: Kodanike Euroopa programmi Eesti ja Soome koordinaatorid Evelyn Valtin ja Mauri Uusilehto. Järgmine programmi Eesti-Soome kontaktseminar toimub 2020. aasta maikuus Eestis.

Olen tänulik, et läbi programmi koordineerimise olen saanud võtta osa olulistest sündmustest, avardanud oma silmaringi ja kohtunud põnevate inimestega.

"Mõnikord tasub olla avatud uuele", kõlas kirjutamise hetkel kohvikus minu kõrval einestava naisterahva suust. Võib-olla ütleksin isegi, et tihti tasuks uuele avatud olla. Mulle tundub, et see on hea mõte, millega kirjatükk hästi kokku võtta sobib. 

Soovin mõnusat suve, uusi avastusi ja julget pealehakkamist ning kohtumiseni järgmistel Kodanike Euroopa programmi tutvustavatel sündmustel nii Eestis kui ka mujal:
Foto: ELVL tänumeene sündmusel ettekande tegemise eest

Kodanike Euroopa programmi koordinaator Evelyn Valtin

Lisa kommentaar

Email again: